Trenutno pregledavate Iz tiska izašao prvi svezak “Segetskog zbornika”

Iz tiska izašao prvi svezak “Segetskog zbornika”

  • Kategorija objave:Vijesti

Početkom ožujka 2022. godine, u izdanju Župe Gospe od Ružarija iz Segeta, iz tiska je izašao prvi svezak zbornika radova o Segetu. Na 692 stranice, objavljeno je 37 radova brojnih autora. Mnogi radovi su posvećeni segetskoj tradiciji i običajima. Tako su od zaborava sačuvane vrijedne uspomene na način života i rada starih Segećana. Glavni urednik ovog izdanja je Ivan Pažanin. Članovi uredništva ovog zbornika uz gospodina Pažanina su: don Nikola Galov, Lucija Benyovsky, Ivan Grga i Špiro Jadrić. Ovo izdanje su novčano pomogli:

ACCOLA d.o.o., Seget Donji
GARDY obrt , Seget Donji, vl. Nikica Gardijan
ZAGORA PROMET-ROTONDO d.o.o., Trogir
CAFFE BAR JO-KI, Seget Donji
LUKETIN KAMEN, d.o.o., Seget Donji
M&S obrt za uslužnu djelatnost, vl. Sveto Opačak, Seget Donji
OPĆINA SEGET

Sadržaj i nekoliko poglavlja ovog zbornika, možete pogledati ovdje.

U pripremi je izrada i tiskanje drugog sveska zbornika, čije se tiskanje očekuje u drugoj polovini ove godine.