Proslavljen blagdan Gospe od Ružarija

  • Kategorija objave:Vijesti

U Segetu Donjem, u nedjelju 2. listopada 2022. godine, svečanom svetom misom, proslavljen je blagdan Gospe od Ružarija i Dan Općine Seget.
Blagdanu je prethodila trodnevnica, kroz koju su se vjernici pripravljali za ovo slavlje
Nakon dvije godine svečana sveta misa je ponovno održana ispred crkve Gospe od Ružarija. Svetoj misi prethodio je ophod oko Segeta Donjeg s Gospinim kipom. Procesija se nije održala dvije godine zbog bolesti Covid-a, pa su župljani i njihovi gosti s neskrivenom radošću i brojnom prisutnošću uveličali proslavu. Ove godine su Gospin kip nosili i segetski vatrogasci.
Svečanu svetu misu i procesiju, uz segetskog župnika don Nikolu Galova, predvodio je don Jure Vrdoljak.
Na kraju mise klapa Seget je otpjevala „segetsku himnu“ – U Segetu Donjem (Majko Ružarija)